10 powodów, dla których warto wynajmować dostawczaki

Wynajem samochodów – czy to osobowych, czy dostawczych – niegdyś kojarzony z wysokimi cenami, dużą liczbą formalności i usługą ekskluzywną. Dzisiaj? Sytuacja zmieniła się o 180 stopni, a w 2025 roku z usługi tej ma korzystać 36 milionów osób na całym świecie. Jej popularność wynika z kilku kwestii i nie mówimy tutaj tylko o spadku cen, chociaż i to miało z pewnością swój wpływ na zainteresowanie ofertami wypożyczalni. Zapoznaj się z 10 powodami, dla których skorzystanie z wynajmu samochodów dostawczych jest opłacalne – niezależnie od tego czy prowadzisz firmę, czy jesteś osobą prywatną.

Po pierwsze – duży wybór zadbanych pojazdów

Nadrzędnym celem wypożyczalni samochodów dostawczych jest zapewnienie klientowi najlepszych pojazdów, których stan techniczny oraz czystość uznać można za doskonałe. Pracownicy wypożyczalni dokonują regularnych przeglądów i prac serwisowych każdego pojazdu wchodzącego w skład floty, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to od jego stanu zależy komfort i bezpieczeństwo jazdy klienta, a co za tym idzie – jego satysfakcja z usługi wynajmu.

Jako klient, niezależnie od tego czy jesteś osobą prywatną, czy też przedsiębiorcą – możesz skorzystać z usługi wynajmu nowoczesnych aut dostawczych , które na rynku są nie dłużej niż dwa lata. Dzięki temu wypożyczalnia ma możliwość zapewnienia swoim klientom najbardziej komfortowych warunków jazdy i daje pewność tego, że samochód dostawczy będzie w najlepszym stanie, posiadając jednocześnie wszelkie uprzyjemniające i usprawniające korzystanie z auta nowinki techniczne.

Jeżeli chodzi o sam wybór – tutaj również jest znakomicie – masz do wyboru takie pojazdy, jak:

  • furgony w różnych wielkościach
  • busy osobowe
  • kontenery z windą
  • plandeki/międzynarodówki
  • brygadówki

Po drugie – możliwość wynajmu krótkoterminowego

Kwestie długości wynajmu samochodów dostawczych jest indywidualna, zależna od klienta, natomiast wypożyczalnia ma możliwość zaoferowania dogodnych opcji. Wynajem krótkoterminowy może obejmować nie tylko kilka dni, ale nawet kilka godzin! To rozwiązanie szczególnie przydatne osobom, które mogą w ten sposób poradzić sobie z przeprowadzką albo przewiezieniem większej liczby pracowników w określone miejsce i zaoszczędzić przy tym pieniądze.

kierowanie samochodem dostawczym

Wynajem aut dostawczych na krótki termin powinien być korzystnym rozwiązaniem zarówno dla klientów prywatnych, jak również biznesowych. Ta opcja jest również znakomitym sposobem na zaopatrzenie się w pojazd zastępczy – np. w przypadku awarii posiadanego środka transportu i konieczności pozostawienia go na jakiś czas w warsztacie.

Po trzecie – możliwość wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy z koeli, to opcja, która została dostosowana przede wszystkim do potrzeb klienta biznesowego, który pragnie wzmocnić swoją flotę firmowych pojazdów. Długi termin może być interpretowany bardzo różnie, jednak zwykle jest to kilka miesięcy, często nawet – w przypadku chęci podjęcia długotrwałej współpracy – przekroczyć on może jeden rok. Co najważniejsze dla wynajmującego, nie płaci on za utrzymanie samochodu i sprawy związane z serwisem, ponieważ obejmuje je miesięczna cena wynajmu, jaką płaci przedsiębiorstwo.

Po czwarte – wynajem samochodu dostawczego z kierowcą

Wypożyczalnia samochodów dostawczych i busów, której zależy na każdym kliencie i która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy posiadają prawo jazdy albo są gotowi prowadzić samochód dostawczy, oferuje – poza wynajmem stosownego auta – również usługi kierowcy, który pojedzie wszędzie tam, gdzie wskaże mu klient. Jest to opcja niezwykle wygodna i korzystna, również pod kątem finansowym, ponieważ za tego rodzaju usługi nie trzeba płacić dużych pieniędzy.

Po piąte – łatwe zrealizowanie swoich celów

To właściwie podstawowa zaleta usługi, jaką jest wynajem aut dostawczych i busów. Każdy klient, potrzebujący samochodu do realizacji konkretnego celu, może zgłosić się do wypożyczalni i wynająć niezbędny mu pojazd, a dzięki temu osiągnąć jeden z celów:

  • zorganizować przeprowadzkę,
  • zadbać o transport bliskich lub pracowników,
  • zadbać o bezpieczny transport mienia lub towarów,
  • wzmocnić firmową flotę pojazdów,
  • wynająć samochód w przypadku awarii posiadanego środka transportu.

wynajem pojazdów z OC, AC i Assistance

 

Po szóste – szybki sposób na pojazd zastępczy

I to nie tylko w sytuacji, gdy uszkodzenie posiadanego samochodu dostawczego wynikać będzie z przypadku albo winy kierowcy, ale również osób trzecich! Wtedy istnieje możliwość wynajmu samochodu dostawczego z OC sprawcy, a więc na koszt ubezpieczyciela – do czasu naprawy albo zakupu nowego samochodu. Jaki udział ma w tym wypożyczalnia? Oczywiście znaczący, ponieważ to ona udostępnia pojazd poszkodowanemu (podstawiając go w określone miejsce), a dodatkowo… zajmując się wszelkimi kwestiami formalnymi w imieniu klienta! Jest to bardzo korzystne, ponieważ klient korzysta z usług specjalistów i nie musi samodzielnie dbać o często zawiłe kwestie formalne.

Po siódme – alternatywa dla leasingu

I to już od kilku lat! Właściciele firm często nie zdają sobie sprawy z tego, że w przypadku chęci skorzystania z dodatkowego środka transportu, korzystniejszy dla nich będzie wynajem długoterminowy samochodu dostawczego, aniżeli leasing. Z czego wynika ta przewaga? Odpowiedź znajdziesz w poniższej tabeli porównawczej.

WYNAJEM

LEASING

Ubezpieczenie – pokrywa wypożyczalnia

Ubezpieczenie – pokrywa leasingobiorca

Przeglądy, naprawy – pokrywa wypożyczalnia

Przeglądy, naprawy – pokrywa leasingobiorca

Koszt ogumienia – pokrywa wypożyczalnia

Koszt ogumienia – pokrywa leasingobiorca

Szybsze zakończenie umowy – w każdym momencie

Szybsze zakończenie umowy – niemożliwe albo kosztowne

 

Po ósme – szybka rezerwacja i minimum formalności

Dzisiejsze czasy to wygoda i szybka realizacja wielu męczących niegdyś formalności – oczywiście odpowiedzialny za to jest Internet, który daje naprawdę ogrom możliwości. Nie inaczej jest w przypadku usługi, jaką jest wynajem samochodów dostawczych i busów. Tutaj również można wszystko załatwić przez Internet – wystarczy wejść na stronę internetową wypożyczalni, kliknąć w zakładkę REZERWACJA i ustalić wszystkie szczegóły oraz podać dane osobowe wynajmującego. Formalnością jest podpisanie umowy.

Całość zajmuje więc bardzo niewiele czasu i wymaga od klienta minimum wysiłku.

Po dziewiąte – koszty utrzymania i serwisu w cenie

I jest to zaleta przede wszystkim dla osób, które wynajmują auto dostawcze długoterminowo i w długim czasie użytkowania muszą liczyć się z tym, że pojawi się jakaś usterka albo dojdzie do kolizji drogowej. W takiej sytuacji wynajmujący nie musi się niczym przejmować – wszystkie koszty serwisowe pokrywa wypożyczalnia, podobnie jak kwestie związane z użytkowaniem samochodu. Koszty opon, przeglądu, wymiany koła itd. – wszystko to spoczywa na barkach wypożyczalni i wliczone jest w cenę miesięcznej kwoty, opłacanej przez wynajmującego.

Po dziesiąte – elastyczna oferta, przejrzysty cennik

Każda szanująca się wypożyczalnia aut dostawczych udostępnia cennik swoich usług klientom. Dzięki temu wynajmujący wie ile zapłaci za konkretny samochód i w określonym czasie. Oczywiście nie oznacza to, że w przypadku dłuższej współpracy nie będzie mógł skorzystać z odstępstw od tegoż cenni, a więc rabatów. A to kolejna zaleta i powód, by skorzystać z usługi wynajmu samochodu dostawczego, prawda?