Wynajem samochodów – czy to usługa dla Ciebie?

Mobilność to w dzisiejszych czasach absolutna podstawa – szczególnie w tych największych miastach, takich jak Warszawa, gdzie bez własnego środka transportu czujemy się prawie jak bez ręki. I mowa tutaj nie tylko o samochodach osobowych, którymi podróżujemy do pracy, na zakupy czy w sprawach zawodowych, ale też o niezbędnych firmie pojazdach dostawczych lub busach – w przypadku ich awarii dochodzi do poważnego problemu, który może kosztować sporo pieniędzy. Dlatego też warto rozważyć skorzystanie z usługi, jaką jest wynajem samochodów dostawczych – może on znacząco pomóc w realizowaniu codziennych zleceń albo wykonania jednorazowego zlecenia.

Ciągły rozwój rynku

Jeszcze do niedawna rynek wynajmu samochodów nie budził większego zainteresowania – z usług tego rodzaju korzystali nieliczni, kojarząc je przede wszystkim z wysokimi cenami. Status ekskluzywności dzisiaj już praktycznie nie obowiązuje, przede wszystkim ze względu na dużą konkurencję na rynku oraz atrakcyjne ceny i warunki współpracy dla klientów. Dzięki temu wynajem aut jest z roku na rok coraz popularniejszy – zgodnie z różnymi statystykami możemy mówić nawet o wzroście o 20 procent w skali roku (liczba wynajmowanych pojazdów). Oczywiście dotyczy to zarówno rynku pojazdów osobowych, jak również dostawczych czy busów.

Dlaczego wynajmujemy samochody?

dlaczego wynajmujemy samochody?

Popularność tego rodzaju usług może dziwić osób, które nie miały styczności z tym rynkiem. W końcu samochody są coraz tańsze i coraz więcej osób stać na ich zakup. Po co w takim razie wynajmować?

Przede wszystkim w sytuacjach awaryjnych, kiedy to konieczne jest zastąpienie posiadanego środka transportu, który uległ uszkodzeniu i jakiś czas spędzi w warsztacie samochodowym. W takiej sytuacji wynajem jest najlepszą alternatywą, ponieważ płacimy za skorzystanie z samochodu na określoną liczbę dni i jeździmy nim tyle, ile chcemy – bez żadnych ukrytych opłat. Musisz mieć auto na już? Dzwonisz, wynajmujesz, jedziesz – proste, szybkie i efektywne.

Oczywiście to najczęstszy powód, szczególnie na rynku pojazdów osobowych. Jeżeli chodzi o wynajem samochodów dostawczych i busów, ten jest popularny przede wszystkim wśród klientów biznesowych, chcących wzmocnić swoją flotę pojazdów na dłuższy czas albo potrzebują specjalistycznego środka transportu na zrealizowanie zlecenia czy też zorganizowanie podróży pracownikom. Wypożyczalnia samochodów dostawczych świadczy również usług klientom prywatnym, którzy organizują przeprowadzkę albo wakacje większą liczbą osób – wtedy wynajem dostawczaka może okazać się nie tylko korzystny pod kątem finansowym, ale też niezwykle komfortowy.

Wynajem samochodów dostawczych – na co można liczyć?

Przede wszystkim – na dostęp do pojazdów, które są w doskonałym stanie technicznym i którymi podróżowanie jest komfortowe. Każda wypożyczalnia samochodów dostawczych i busów musi zadbać o satysfakcję klientów, a ta płynie przede wszystkim z jakości oferowanej floty pojazdów. W związku z tym jest ona regularnie serwisowana i czyszczona, a także ubezpieczona – OC + AC + Assistance. Które roczniki możemy wynająć? Zazwyczaj nie starsze niż dwa lata – wypożyczalnia, często wymienia swoją flotę na nowoczesną i ma wtedy pewność, że pojazdy nie tylko okażą się niezawodne na każdej trasie, ale przede wszystkim zapewnią maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo przewozu osób lub mienia.

liczba korzystających z wynajmu samochodu

 

Drugą rzeczą, na którą można liczyć, jest dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb – i to niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy prowadzisz przedsiębiorstwo albo od tego, jakie posiadasz potrzeby. Masz możliwość wynajęcia samochodu dostawczego lub busa w krótkim terminie albo długoterminowo.

  • Pierwszy typ usługi (wynajem krótkoterminowy) skierowany jest przede wszystkim do osób organizujących przeprowadzki, chcących przewieźć swoje prywatne lub firmowe mienie albo zorganizować podróż dla większej liczby osób – czy to w celach zawodowych, czy też prywatnych. Klient ma możliwość skorzystania z pojazdu na jedną dobę lub kilka dni i w tym czasie przemierzać tyle kilometrów, ile jest konieczne, aby zrealizować swoje zadanie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które wprowadziła chociażby nasza wypożyczalnia samochodów dostawczych i busów, jest wynajem godzinowy – do 10 godzin z limitem 200 kilometrów, co pozwala zaoszczędzić jeszcze bardziej i wykorzystać optymalnie wynajęty samochód.

Do prowadzenia samochodu dostawczego wystarczy prawo jazdy kat. B, jednakże aby skorzystać z pojazdu… wcale nie trzeba posiadać prawa jazdy! Możliwe jest bowiem skorzystanie z usług wynajmu samochodu wraz z kierowcą, który pojedzie wszędzie tam, gdzie zażyczy sobie klient. Wygodne, prawda?

  • Drugi typ usługi (wynajem długoterminowy) jest skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy chcą wzmocnić swoją flotę pojazdów, ale nie mają w planach lub nie posiadają środków na zakupienie nowego pojazdu. W momencie kiedy chcą korzystać z odpowiednio dostosowanego do ich potrzeb pojazdu dostawczego lub busa, zgłaszają się do wypożyczalni, przedstawiają swoje potrzeby (w tym czas trwania wynajmu) i mogą cieszyć się pojazdem, dzięki któremu realizowanie codziennych zadań będzie dużo łatwiejsze.

Wynajem długoterminowy samochodu dostawczego jest coraz częściej alternatywą dla leasingu. Wynika z niego bowiem wiele korzyści, w tym możliwość wliczenia rat do kosztów uzyskania przychodu, brak kosztów związanych z utrzymaniem samochodu oraz możliwość skorzystania z auta zastępczego, w momencie awarii wynajmowanego samochodu.

Jak wyglądają rezerwacja i formalności?

Bardzo korzystnie dla wynajmującego – przede wszystkim dlatego, że wynajęcie samochodu nie nastręcza żadnych problemów i jest bardzo szybkie. Dowód? Wystarczy wejść na stronę internetową wypożyczalni, przejść do zakładki REZERWACJA i wypełnić kilka pól na dane osobowe, a także określić czas wynajmu i wybrać preferowany samochód. Nie ma konieczności dzwonienia, dopytywania o konkretny model czy pisania maili. Równie wygodne są kwestie związane z formalnościami, które ograniczają się do… podpisania umowy na ustalonych wcześniej warunkach. Wystarczy więc dowód osobisty (lub paszport) i prawo jazdy, by móc cieszyć się wynajętym pojazdem.

dlaczego często zmieniamy samochody?

Czy wynajem samochodów dostawczych jest usługą dla mnie?

Oczywiście, jeżeli:

  • Prowadzisz firmę i chcesz mieć w swojej flocie pojazdów wysokiej klasy samochód dostawczy lub busa.
  • Organizujesz przeprowadzkę i do przewiezienia mienia niezbędny jest Ci specjalistyczny pojazd, dzięki któremu oszczędzisz czas i pieniądze.
  • Organizujesz wyjazd pracowników lub wycieczkę w większym gronie i zwykłe samochody osobowe nie zdadzą w tym przypadku egzaminu.
  • Twój samochód uległ uszkodzeniu, spędzi kilka dni w warsztacie, a samochód jest Ci niezbędny do realizowania codziennych zadań.

Warto wiedzieć, że oferta wypożyczalni samochodów dostawczych i busów jest bardzo elastyczna i jest ona w stanie dopasować rozwiązania indywidualnie, zgodnie z Twoimi potrzebami. Jeżeli więc masz pytania albo szczególne wymagania – skontaktuj się i ustal z wypożyczalnią swoje warunki wynajmu!